Bio prášok zo sušeného svetelného koreňa 50 g

16,00 €
Kód tovaru: 123006
 Späť na: Imton

Bio Prášok zo svetelného koreňa
- vysoko účinný prostriedok posilňujúci imunitu
- posilňuje slezinu, obličky a pľúca
- omladzuje, znižuje cukor v krvi
- pôsobí na kožu a vlasy, výsledkom je hladká a hebká pleť, lesklé a silné vlasy
- odvodňuje, stimuluje endokrinné žľazy
- vyživuje esenciu semena
- podporuje trávenie a chuť k jedlu
- dodáva telu svetelný éter

Obsah: 50 g v tmavofialovom skle s vysokou ochranou proti svetlu

Dávkovanie
Na špičku noža, lyžičky (nie kovové) 1x denne alebo pre 4 osoby pol čajovej lyžičky do jedla

Prášok zo svetelného koreňa je možné brať denne.
(pri odporúčanom užívaní jedno balenie spotrebuje jedna osoba približne za 3 mesiace)


Fľaštička je z tmavofialového skla, ktoré chráni obsah pred viditeľným svetelným spektrom a umožňuje žiaducemu priechodu fialovo / ultrafialovému (vysoká a energeticky bohatá svetelná frekvencia) a infračervenému svetlu. Tým môžu prenikať vyššie a s tým energeticky bohaté frekvencie denného svetla. Môžete preto nechať stáť fľaštičku na dennom svetle.

botanický názov: Dioscorea batatas, jam čínsky
ďalšie názvy: chlebový koreň, čínsky zemiak
čínsky: Shan Yao (horská medicína)

Svetelný koreň patrí do čeľade Dioscoreaceae, čiže smldincovitých či jamovitých. Dioscorea batatas patrí k popínavým jednoklíčnolistovým trvalkám pôvodom z Číny. Tieto rastliny sú pestované hlavne pre jedlé škrobové hľuzy obsahujúce škrob, bielkoviny, tuk, amylázu, aminokyseliny, saponíny, polysacharidy, slizové látky, vitamíny a ďalších 31 rôznych stopových prvkov. Zvláštnosť svetelného koreňa však nespočíva len v hojnosti a merateľnosti obsiahnutých látok a v ich vyváženom pomere, ale predovšetkým v tom, že hľuza obsahuje vysoký a jedinečný potenciál svetelného éteru, ktorý má schopnosť ukladať. Táto schopnosť je bytostne spätá s výrazným pudením k rastu koreňov do hĺbky. Fyziologická svetelná látková výmena (schopnosť uvoľňovať svetlo = pránu), sa v dnešnej dobe žiaľ aj vďaka vysoko pretechnizovanému spracovávaniu potravín zhoršuje. Tým sa práve táto vnútorná kvalita v potravinách, súvisiaca s disponibilným svetelným éterom, zmenšuje. Konzumácia svetelného koreňa tu práve ponúka možnosť vyváženia tohto nedostatku. Koreň môže rásť až do hĺbky dvoch metrov. Rezná plocha svetelného koreňa osychá do snehobielej farby (nedochádza k oxidačným procesom). Stonka je lianovitá s nepravidelne postavenými listami srdcového tvaru s červenofialovým okrajom. Schopnosť ukladať svetelný éter majú iba samčie rastliny.

Je to skutočne nezvyčajná rastlina, zmienky o nej vedú až ku gréckym filozofom. Spomínal ju aj Dr. Rudolf Steiner, ktorý popísal jej schopnosť viazať svetelný éter a poukázal na jej významný prínos pre človeka z hľadiska výživy.
Aj vo veľmi malých porciách vyvoláva svetelný koreň výdatný pocit sýtosti. Má neutrálnu chuť a používa sa ako zeleninová príloha, do kaší, polievok, omáčok, zapekaných pokrmov, môže sa jesť tiež surový samostatne alebo v šaláte.

Viac informácií aj na adrese: www.svetlokoren.sk

Pripojte svoj príspevok...
Neprihlásený uživateľ ( alebo sa zaregistrovať na ABIO.sk )
Komentovať ako neprihlásený uživateľ
Nahrávanie príspevku... Komentár sa obnoví po 00:00.

Buďte prvý a pripojte svoj komentár.