Bio morská soľ so svetelným koreňom 500 g

8,50 €
Kód tovaru: 123003

neobsahuje žiadne umelé látky

 Späť na: Bio Svetelný koreň (Dioscorea batata)
Morská soľ so Svetelným koreňom neobsahuje žiadne umelé látky, doplnkové látky, ako sú konzervačné prostriedky, jód alebo látky na zvýraznenie chuti. Halitová kryštalická soľ obsahuje cca 80 stopových prvkov dôležitých pre ľudský organizmus, hovorí sa jej aj diamantová. Svetelný koreň sa pestuje biodynamicky, zbiera sa ručne a starostlivo sa spracováva.

Obsah:
500 g
morská soľ 93%, svetelný koreň 5%, halitová (himalájska diamantová) soľ 2%

Svetelný koreň (Dioscorea batata)
rastlina budúcnosti

 • vysoko účinný prostriedok posilňujúci imunitu
 • dodáva telu svetelný éter
 • posilňuje a pôsobí na slezinu, obličky a pľúca
 • odvodňuje, stimuluje endokrinné žľazy
 • omladzuje, znižuje cukor v krvi
 • pôsobí na kožu a vlasy, výsledkom je hladká a hebká pleť, lesklé a silné vlasy
 • podporuje trávenie a chuť do jedla
 • obsahuje diosgenín, fytoestrogén ktorý pomáha produkovať estrogén a progesterón
 • alternatíva k postmenopauzálnej hormonálnej liečbe
 • pôsobí ako afrodisiakum
 • vyživuje esenciu semena

botanický názov: Dioscorea batatas, jam čínsky
ďalšie názvy: chlebový koreň, čínsky zemiak
čínsky: Shan Yao (horská medicína)

Svetelný koreň patrí do čeľade Dioscoreaceae, čiže smldincovitých či jamovitých. Dioscorea batatas patrí k popínavým jednoklíčnolistovým trvalkám pôvodom z Číny. Tieto rastliny sú pestované hlavne pre jedlé škrobové hľuzy obsahujúce škrob, bielkoviny, tuk, amylázu, aminokyseliny, saponíny, polysacharidy, slizové látky, vitamíny a ďalších 31 rôznych stopových prvkov. Zvláštnosť svetelného koreňa však nespočíva len v hojnosti a merateľnosti obsiahnutých látok a v ich vyváženom pomere, ale predovšetkým v tom, že hľuza obsahuje vysoký a jedinečný potenciál svetelného éteru, ktorý má schopnosť ukladať. Táto schopnosť je bytostne spätá s výrazným pudením k rastu koreňov do hĺbky. Koreň môže rásť až do hĺbky dvoch metrov. Rezná plocha svetelného koreňa osychá do snehobielej farby (nedochádza k oxidačným procesom). Stonka je lianovitá s nepravidelne postavenými listami srdcového tvaru s červenofialovým okrajom. Schopnosť ukladať svetelný éter majú iba samčie rastliny.

Je to skutočne nezvyčajná rastlina, zmienky o nej vedú až ku gréckym filozofom. Spomínal ju aj filozof a mystik Rudolf Steiner, ktorý popísal jej schopnosť viazať svetelný éter a poukázal na jej významný prínos pre človeka z hľadiska výživy.
Aj vo veľmi malých porciách vyvoláva svetelný koreň výdatný pocit sýtosti. Má neutrálnu chuť a používa sa ako zeleninová príloha, do kaší, polievok, omáčok, zapekaných pokrmov, môže sa jesť tiež surový samostatne alebo v šaláte. Okrem iného pôsobí pozitívne na funkciu sleziny, pľúc a obličiek.

Viac informácií aj na adrese: www.svetlokoren.sk

Pripojte svoj príspevok...
Neprihlásený uživateľ ( alebo sa zaregistrovať na ABIO.sk )
Komentovať ako neprihlásený uživateľ
Nahrávanie príspevku... Komentár sa obnoví po 00:00.

Buďte prvý a pripojte svoj komentár.