LiptaviaZa značkou s názvom Liptavia stoja dvaja Liptáci. Dvaja nadšenci prírodnej kozmetiky, zdravého životného štýlu a liptovskej prírody. Úspešných slovenských výrobcov prírodnej kozmetiky dnes nie je málo a mnohí ponúkajú veľmi kvalitné produkty. Prečo teda Liptavia?

Po zistení, že na slovenský trh prichádza čím ďalej viac rôznych kozmetických výrobkov zo zahraničia, sa rozhodli prispieť svojou troškou do mlyna pôvodných slovenských produktov. Dlhoročné skúsenosti s prírodnou kozmetikou ich priviedli na myšlienku vytvoriť značku, ktorá bude odrážať bohatstvo, čistotu a kvalitu prírodných zdrojov Liptova. Cieľom značky Liptavia je dokázať, že kvalitná prírodná kozmetika sa dá vyrobiť z aktívnych látok získaných aj zo Slovenska a Liptova.

Rakytník rašetliakový
Rakytník rešetliakový

Rakytník rešetliakový sa stal právom hviezdou medzi zdraviu prospešnými bylinami vďaka širokému spektru pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. Zaslúžene je označovaný ako tzv. „prírodný multivitamín“. Obzvlášť v zimnom období je rakytník rešetliakový prínosnou rastlinou, pretože obsahuje veľké množstvo vitamínu C. Je unikátne tým že obsahuje až 10 rôznych vitamínov a antioxidantov, 15 stopových prvkov, oleje, nenasýtené mastné kyseliny a iné biologicky aktívne látky mimoriadne prospešné pre zdravie.

zubny kamen abio  
   

Zubný kameň. Tento problém, trápi 90% ľudí, ale koľko z nich vie, čo to zubný kameň vlastne je, čím škodí a ako sa dá odstrániť?

Čo to teda vlastne zubný kameň je?

Zubný kameň je stvrdnutý povlak. Povlak je produkt baktérií, ktoré sú prirodzene v ústnej dutine. Zjednodušene povedané, kde sa nedokonale očistí zub, tam zostane povlak, ten si zo sliny nasaje minerály, ktoré sú v nej rozpustené, stvrdne a stane sa z neho zubný kameň. Vzniku zubného kameňa sa teda dá predísť len dokonalou ústnou hygienou! Preto je potrebné si osvojiť správnu techniku čistenia zubov a na to používať kvalitnú zubnú pastu, napr. zubná pasta proti zubnému kameňu