svetelny koren vyrobkyDioscorea batata (Shan Yao), známa pod menom „Svetelný koreň“, sa v posledných rokoch stale viac rozširuje aj v Európe. Podľa výroku Dr. Steinera z 20-tych rokov minulého storočia ide o významnú potravinu budúcnosti, ktorá má potenciál zásadne ovplyvniť vývoj ľudstva. Vysoko si ho cení a odporúča antropozofická lekárka Dr. Cornelia Hahn, ktorá tvrdí, že je povzbudzujúci najmä pre ľudí vo vysoko civilizovaných krajinách. Dáva silu a podporuje voľný tok životných síl v tele...

Svetelný koreň je na obsah látok veľmi bohatá koreňová zelenina. Je bohatý na zinok a niacín, v porovnaní so zemiakmi má asi tisíckrát väčšie množstvo vitamínu A, viac železa, viac vápnika, viac vitamínu C, aminokyselín a doteraz 31 dokázaných stopových prvkov. Obsahuje škrob, proteiny, tuk, kyseliny, saponíny, polysacharidy, sliz. Výnimočné na nej nie sú len merateľné látky, ale predovšetkým jej vysoký obsah svetelného éteru. Fyziologická svetelná látková výmena (schopnosť uvoľňovať svetlo = pránu), sa v dnešnej dobe žiaľ aj vďaka vysoko pretechnizovanému spracovávaniu potravín zhoršuje. Tým sa práve táto vnútorná kvalita v potravinách, súviasiaca s disponibilným svetelným éterom, zmenšuje. Konzumácia Svetelného koreňa tu práve ponúka možnosť vyváženia tohto nedostatku.

Podľa čínskej bylinkárskej knihy môžeme o jeho pôsobení povedať: Shan Yao je sladký, neutrálny, podporuje trávenie a chuť k jedlu, odvodňuje, stimuluje endokrinné žľazy, posilňuje slezinu, obličky a pľúca, vyživuje esenciu semena, omladzuje, znižuje cukor v krvi a pôsobí všeobecne ako vysoko účinný prostriedok posilňujúci imunitu (imunotonikum).

Dlho známe sú aj výsledky jeho skrášľujúceho pôsobenia na kožu a vlasy: výsledkom je hladká a hebká pleť, lesklé a silné vlasy. Obsahuje diosgenín, fytoestrogén ktorý pomáha produkovať estrogén a progesterón - dopĺňa tak yin, a alantoín, prírodná zložka, ktorá urýchľuje rast zdravého tkaniva a skracuje dobu hojenia. Čínska medicína ho ordinuje aj ako alternatívu k postmenopauzálnej hormonálnej liečbe alebo ako veľmi drahé afrodisiakum. Štúdia preukázala, že pomáha aj pri trávení a premieňa črevnú flóru na užitočné baktérie. Okrem svojich potenciálnych liečivých vlastností je Svetelný koreň výživnou potravou, je zdrojom aj vitamínu B, C a glutamínu. Na každého človeka účinkuje úplne inak. Na začiatku stačí konzumovať 1-2 kolieska čerstvého koreňa denne alebo v práškovej forme stačí denná dávka na špičku noža pre dospelého človeka. Svetelný koreň chránime pred elektrosmogom a kovovými predmetmi (odporúčame keramický nôž), aby sa nezhoršila jeho kvalita.


svetelny koren kupit 01