Bylinno-mentolové prírodné mydlo so Svetelným koreňom

4,90 €
Kód tovaru: 080100401
 Späť na: Mydlá
Prírodné bylinno-mentolové mydlo so Svetelným koreňom, včelím voskom obsahuje olivový, kokosový a ricínový olej. Pomáha ošetrovať a čistiť pokožku bez známok podráždenia a chráni ju pred vysušením. Mydlo obsahuje aj extrakty z listov čiernej ríbezle a listov medovky lekárskej. Kombinácia esenciálnych olejov šalvia, borovica a mäta mu dodáva jemnú mentolovú vôňu s podtónom dreva.

Istý podiel včelieho vosku alebo soli v mydle májú schopnosť nasávať a viazať svetelný éter.
Tento svetelný éter zostáva v mydlách stabilný a až pri procese umývania sa dostáva do kože.
  • Precízne zvolená kombinácia olejov zaručí bohatú a krémovú penu, pridané esenciálne oleje zanechajú na vašej pokožke jemnú vôňu.
  • Sme zástancami pravidla, že menej je niekedy viac, a preto u nás nenájdete silno preparfumované mydlá, ale jemné prírodné vône.
Svetelný koreň
Svetelný koreň je na obsah látok veľmi bohatá koreňová zelenina, podporujúca celkovú imunitu organizmu. Je bohatý na zinok a niacín, v porovnaní so zemiakmi má asi tisíckrát väčšie množstvo vitamínu A, viac železa, viac vápnika, viac vitamínu C, aminokyselín a doteraz 31 dokázaných stopových prvkov. Je zdrojom kremíka - pôsobí na kožu a vlasy, výsledkom je hladká a hebká pleť, lesklé a silné vlasy. Zvláštnosť svetelného koreňa však nespočíva len v hojnosti a merateľnosti obsiahnutých látok a v ich vyváženom pomere, ale predovšetkým v tom, že hľuza má veľkú a jedinečnú schopnosť ukladať svetelný éter dôležitý pre ľudské telo a pôsobiaci ako aktivátor pri budovaní vnútorných a vonkajších síl potrebných aj pre našu imunitu a psychickú vyrovnanosť.

Včelí vosk
  • pôsobí anti-bakteriálne a anti-mykoticky
  • Ochrana: Pri aplikácii na pokožku vytvára včelí vosk ochrannú bariéru, ktorá ju chráni pred environmentálnymi útokmi a súčasne udržuje vlhkosť a redukuje suchosť. To je jeden z dôvodov, prečo sa včelí vosk často používa v balzamoch na pery. Narozdiel od surovín, vyrobených z ropy, však včelí vosk kožu nezahltí a neupchá póry.
  • Zvlhčujúca látka: Niektoré zložky "priťahujú" vodu a včelí vosk je jednou z nich. Keď sa dostane na našu pleť, pritiahne molekuly vody a pomáha udržiavať pokožku hydratovanú po celý deň.
  • Vitamín A: Včelí vosk je dobrým zdrojom tohto vitamínu. Pomáha exfoliovať a omladiť náš vzhľad.
  • Vôňa: Svet sa mení a množstvo ľudí začína tvrdiť, že nie je dôvod použiť tvrdé chemikálie, aby výrobky voňali dobre. Prírodné zložky fungujú omnoho lepšie. Včelí vosk má prírodnú medovú vôňu a je obľúbený v mydlách a parfumoch pre svoju príjemnú a ľahkú arómu.
  • Zmierňuje svrbenie: Ak trpíte svrbiacou a suchou alebo citlivou pokožkou, včelí vosk je pre vás ako stvorený. Vzhľadom k tomu, že včelí vosk je hypoalergénny, je tiež ľahko tolerovaný aj tými, ktorí majú veľmi citlivú pokožku.

Tomuto mydlu bude najlepšie ak ho budete medzi umývaniami udržiavať pekne v suchu. Rado sa povaľuje na mydelničke alebo visí na magnetke, v sieťke alebo na špagátiku. Odvďačí sa vám dlhšou trvácnosťou a predĺži tak váš pôžitok z jeho používania.

Všetky naše mydlá sú vyrobené ručne procesom za studena. Ide o tradičný spôsob výroby mydla, kde zmiešate oleje a maslá s roztokom hydroxidu sodného a dôjde k chemickej reakcii, ktorú nazývame zmydelnenie. Mydlá sa ďalej obohacujú o bylinky, esenciálne oleje, vitamíny, farbivá, kozmetické íly a rôzne iné zložky. Každé mydlo musí zrieť na vzduchu, ideálne aspoň 4 týždne, kým dosiahne to správne pH, až potom ho zabalíme a odošleme k vám.

Mydlá sú vyrábané v malých dávkach, preto sa jednotlivé dávky od seba môžu jemne líšiť v dizajne, farbe alebo vôni.

Všetky naše mydlá sú vyrobené na Slovensku a prešli mikrobiologickým aj dermatologickým testovaním a spĺňajú všetky legislatívne požiadavky na kozmetické výrobky, máme vypracované hodnotenie o bezpečnosti kozmetických výrobkov a mydlá sú tiež oznámené na portáli CPNP.

Rozmery mydla sú približne 7,5 x 6 x 2,5 cm.

Hmotnosť mydla je 100g ± 5g.

Zloženie mydla (INCI)
Sodium Oleate (zmydelnený olivový olej), Sodium Cocoate (zmydelnený kokosový olej), Sodium Castorate (zmydelnený ricínový olej), Sodium Beeswax (zmydelnený včelí vosk), Glycerine (glycerol), Ribes Nigrum Leaf Extract (extrakt listov čiernej ríbezle), Melissa Officinalis Herb Extract (extrakt listov medovky lekárskej), Salvia Officinalis Oil (EO šalvia), Pinus Sylvestris Leaf Oil (EO borovica), Mentha Piperita Oil (EO mäta), Aqua (voda), Dioscorea batata (svetelný koreň), Limonene*. Linalool*

*prirodzene obsiahnuté v esenciálnych olejoch

Výrobca
Lucia Kaplánová

Vyrobené na Slovensku

Pripojte svoj príspevok...
Neprihlásený uživateľ ( alebo sa zaregistrovať na ABIO.sk )
Komentovať ako neprihlásený uživateľ
Nahrávanie príspevku... Komentár sa obnoví po 00:00.

Buďte prvý a pripojte svoj komentár.